Renolux Fotelik Samochodowy Olymp 9-36 kg I-Size Isofix

Renolux
1 199,00 zł
Wybierz wariant

Musisz być zalogowany aby dodać produkt do ulubionych
  Dodaj do ulubionych

 

Kup w ciągu 
wyślemy już jutro!
(dotyczy dni roboczych)

 

Raty 0% już od: 59,95 zł
Alior Bank

Warianty

Renolux Fotelik Samochodowy Olymp 9-36 kg I-Size Isofix

Kolor Fotelika

Carbon

1 199,00 zł

 

Renolux Fotelik Samochodowy Olymp 9-36 kg I-Size Isofix

Kolor Fotelika

Ocean

1 199,00 zł

 

Renolux Fotelik Samochodowy Olymp 9-36 kg I-Size Isofix

Kolor Fotelika

Passion

1 199,00 zł

 

Renolux OLYMP - Fotelik Samochodowy 9-36 kg I-Size Isofix

Renolux Olymp i-Size

Fotelik samochodowy Renolux Olymp i-Size to propozycja od francuskiego producenta dla dzieci o wzroście od 76 do 150 cm. Mogą z niego korzystać dzieci w wieku od ok. 15 miesiąca do 12 roku życia. Posiada normę i-Size, co zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa, niż w przypadku homologacji ECE R44/04. Fotelik jest rekomendowany przez francuskie stowarzyszenie rodziców Sécurange.

 

Olymp i-Size

Olymp i-Size, podobnie jak inne modele multigrupowe, posiada dwa etapy wykorzystania. Dzieci między 76, a 105 cm wzrostu zapinamy w wewnętrzne, regulowane na długość, 5-punktowe szelki bezpieczeństwa. Maksymalna waga dziecka, które może podróżować, będąc zapięte wewnętrznymi uprzężami jest równa 19 kg. W tym okresie, sam fotelik jest zapięty w aucie przy pomocy mocowania ISOFIX. Dodatkowym elementem stabilizującym w tym modelu jest pas kotwiczący Top-Tether.
Starszaki o wzroście z zakresu 100-150 cm zapinamy już bezpośrednio pasem samochodowym, rezygnując tym samym z dotychczas wykorzystywanych szelek. Sam montaż fotelika w samochodzie pozostaje bez zmian - nadal wykorzystujemy w tym celu ISOFIX i pas Top-Tether.
Co ciekawe boczne ochraniacze, które zwiększają bezpieczeństwo dziecka podczas zderzeń bocznych, można zdemontować i schować w specjalnie zaprojektowanej kieszeni do przechowywania ich. Praktycznym rozwiązaniem jest też mechanizm regulacji pozycji siedziska, który zapewnia możliwość pochylenia i ustawienia go w jednej z 3 dostępnych pozycji. Dzięki 12-stopniowej regulacji wysokości zagłówka, rodzic może dostosować fotelik do potrzeb dziecka. W dopasowaniu pomoże na pewno miękka i wyjmowana wkładka redukcyjna.
Fotelik jest bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości. Tapicerka jest wykonana z przyjaznego w dotyku materiału, a dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii SOFTNESS jest przyjazna dla środowiska. W dodatku materiał jest praktycznie bezszwowy. Można bez problemu zdjąć ją z fotelika i wyprać w 30 stopniach Celsjusza.

Najważniejsze cechy fotelika:

-przeznaczony dla dzieci o wzroście od 76 do 150cm
-odpowiedni dla dzieci o wadze między 9, a 36 kg
-zaprojektowany i wykonany zgodnie z najnowszą normą R129, czyli i-Size
-dzieci o wzroście 76-105 cm w wieku min. 15 miesięcy i wadze nieprzekraczającej 19 kg wozimy zapięte w wewnętrzne, 5-punktowe szelki
-dzieci o wzroście 100-150 cm i wadze max. 36 kg zapinamy bezpośrednio pasem samochodowym
-prosty montaż, oparty o mocowania ISOFIX oraz Top-Tether
-bezpieczny - otrzymał dobrą notę 3 gwiazdek w teście ADAC (październik 2020)
-posiada dodatkowy system ochrony bocznej
-3-pozycyjna regulacja kąta położenia siedziska
-wysokość zagłówka można regulować w 12 poziomach
-fotelik posiada wbudowane 5-punktowe pasy bezpieczeństwa
-materiał, użyty do obszycia fotelika, jest miękki i łątwy w utrzymaniu w czystości
-polecany przez Sécurange - niezależne stowarzyszenie rodziców we Francji
-zaprojektowany i produkowany we Francji

Bezpieczeństwo

Renolux Olymp i-Size bezpieczeństwo i testy ADAC
Renolux Olym to fotelik, który był testowany w niemieckim ADAC w październiku 2020 roku. Warto wspomnieć, że brano pod uwagę kilka typów zderzeń -czołowe, boczne oraz tylne. Manekiny, które brały udział w testach, wiernie odwzorowują ciało dzieci. Olymp zyskał notę ogólną na poziomie 2.9, co daje trzy gwiazdki na pięć możliwych do uzyskania. W przypadku oceny za bezpieczeństwo, Olymp otrzymał ocenę 2.8, a ta przekłada się także na trzy gwiazdki.
ADAC - niemiecki automobil zrzeszający ponad 17 milionów miłośników motoryzacji. ADAC przeprowadza testy na fotelikach dziecięcych. Ocenia je w skali od 1-5. Obowiązuje niemiecki system oceniania (im mniejsza ocena, tym lepiej). W Polsce dla lepszego zrozumienia wyników testów ADAC stosuje się "gwiazdki", dlatego gdy fotelik w skali ADAC otrzymuje ocenę 1 - "sehr gut" (bardzo dobry), w Polsce mówi się, że ma 5 gwiazdek *****.

Renolux Olymp i-Size wymiary i dane techniczne

-homologacja - UN R-129 (i-Size)
-kierunek jazdy - przodem
-przedział wzrostowy - 76-150 cm
-przedział wagowy - 9-36 kg
-wewnętrzne szelki - dzieci o wzroście 76-105 cm/ max. 19 kg
-zapinanie pasem samochodowym - 100-150 cm/ max. 36 kg
-montaż - ISOFIX + pas Top-Tether
-waga - 13.4 kg
-wymiary (dł x szer x wys) - 51 cm x 44 cm x 64 cm

Renolux

Renolux, francuski producent artykułów dziecięcych, głównie wózków i fotelików samochodowych, oferujący wysoką jakość bezpieczeństwa i komfortu swoich produktów skonstruowanych na bazie nowych technologii i innowacyjnych pomysłów. Wszystkie foteliki samochodowe Renolux przechodzą testy zderzeniowe oraz są projektowane według określonych norm europejskich ECE R44 / 04. Scisła współpraca zespołu Renolux z największymi laboratoriami prowadzącymi badania z dziedziny bezpieczeństwa biernego takimi jak: UTAC - TNO - SW - CSI, skutkują najwyższymi notami fotelików Renolux w testach niezależnych organizacji konsumenckich, min ADAC. Firma opracowała także autorskie napinacze, które zapewniają stabilne zamocowanie fotelika na pasach pojazdu, a więc zapewnienie optymalnego bezpieczeństwa dziecka w samochodzie. Produkty konstruowane w oparciu o technologię Softness® pozwalają firmie Renolux osiągnąć maksymalny poziom w zakresie komfortu i bezpieczeństwa, dzięki głównej strukturze produktów wykonanych z pianki poliuretanu o wysokiej gęstości, który daję niezwykłą miękkość siedzenia oraz konstrukcji stalowej fotelików, zdolnej do absorbowania energii powstałej w wyniku wypadku samochodowego.

Wysyłka 24h Tak
Wysyłka 24h
Tak

Polecane do tego produktu